Novinky & Publikace

Novinky & Publikace

Novinky

COFACE Barometr: Rizika vývoje světových ekonomik vzrostla; pohoršila si také Česká republika

18.06.2020

Podle pravidelné analýzy „COFACE Barometr“ publikované za druhé čtvrtletí 2020 došlo v globální ekonomice ke zvýšení počtu firem v platební neschopnosti o jednu třetinu. Negativní dopad opatření spojených s pandemií koronaviru na ekonomiku se promítá i do růstu obchodního rizika. Při hodnocení sektorového rizika došlo podle analýzy Coface Barometr ke zhoršení u 40 % z 13 sledovaných sektorů ve 28 zemích (což představuje 88 % světového HDP). Pohoršila si i Česká republika, která v Coface Barometru za druhé čtvrtletí 2020 získala hodnocení A4 místo původního A3.

Číst více

COFACE: Světový obchod čeká výrazný propad

02.06.2020

Podle analýzy úvěrové pojišťovny COFACE poklesne ve třetím čtvrtletí roku 2020 světový obchod meziročně o 7 %.

Číst více

Ukončeni platnosti prodloužení lhůty pro oznámení pohledávek po splatnosti

25.05.2020

V návaznosti na omezující opatření přijatá několika evropskými vládami v souvislosti s bojem proti šíření Covid 19 jsme se rozhodli Vám poskytnout podporu v podobě prodloužení lhůty pro oznámení pohledávek po splatnosti o 60 dnů.

Číst více

První kvartál ukazuje solidní provozní výkony, které jsou ovlivněny počátečními účinky krize způsobené Covid-19

23.04.2020

Xavier Durand, Coface CEO, uvedl: “Koronavirová krize představuje bezprecedentní šok pro naše ekonomiky a pro odvětví pojištění úvěrů. Prvně a především jsem velice hrdý na naše úspěšné týmové úsilí pokračovat v podpoře našich klientů navzdory ochranným opatřením. (...)"

Číst více

DOČASNÉ POZASTAVENÍ ÚPISU TOPLINER LIMITŮ

06.04.2020

Společnost COFACE je nucena reagovat na současný výrazný nárůst kreditního rizika, kdy v důsledku koronavirové pandemie dochází k omezování provozů společností prakticky v celém světě.

Číst více
Všechny zprávy
  • Czech
  • English