Novinky & Publikace
09.08.2023
Firemní novinky

Ján Čárný se rozhodl odejít z vedení Coface

Ján Čárný se rozhodl odejít z vedení Coface

Za dobu, kdy Ján Čárný stál v čele Coface ČR a SR, výrazně přispěl k jejímu rozvoji a vnímaní této společnosti jako důležitého podporovatele obchodních aktivit českých a slovenských firem. Společnost Coface poskytuje svým klientům ochranu před riziky spojenými s obchodováním - zejména pak informace o finanční stabilitě odběratelů, dodavatelů a potencionálních obchodních partnerů. Do portfolia jejích klíčových produktů patří pojištění pohledávek a jejich vymáhání.

V roce 2020 Ján Čarný také úspěšně dokončil projekt organizačního, procesního a personálního spojení aktivit Coface v Čechách a na Slovensku a podstatně tak optimalizoval činnosti Coface v obou zemích. „Děkuji Jánu Čarnému za jeho významný podíl na rozvoji aktivit Coface v Česku a na Slovensku a za úspěšný nárůst činností Coface v obou zemích,“ uvedl Jaroslaw Jaworski, CEO regionu centrální a východní Evropa společnosti Coface.

Rozhodnutí pro mě nebylo lehké. Jsem však rád, že Coface je v ve skvělé růstové kondici a já budu mít možnost se věnovat něčemu novému.  Bylo pro mě velmi zajímavé podílet na zásadní změně společnosti Coface po jejím vstupu na pařížskou burzu v roce 2016.  Změny se týkaly všech oblastí: strategie, hodnot, procesů, systémů, organizační struktury a celkové kultury společnosti. Komplexní transformace společnosti byla výzvou pro celý můj tým stejně jako projekt spojení českého a slovenského Coface. Velkou pozornost jsme, zejména v posledních dvou letech, věnovali i růstu našich Business Intelligence produktů a jejich prodeji,“ řekl Ján Čarný, dosavadní generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko.

Ján Čarný má bohaté zkušenosti z působení ve finančním sektoru, které získal během více než dvaceti pětileté praxe. Pozici generálního ředitele Coface Česká republika zastával od roku 2017 od ledna 2019 byl zodpovědný i za aktivity na Slovensku.

Před příchodem do pojišťovny COFACE zastával vedoucí pozice ve významných globálních společnostech na trzích v řadě zemí střední a východní Evropy. Jako generální ředitel vedl britskou RSA Insurance Group v České republice a v Ruské Federaci. Před tím vedl pobočky společností Mastercard a Europay v Česku, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině. Během jeho desetiletého působení na trhu platebních karet se region střední a východní Evropy zařadil mezi lídry v oblasti inovativních platebních řešení a technologiích. Působil rovněž ve vedoucích pozicích v oblasti investičního a korporátního bankovnictví v Komerční bance a v ING Bank. Ve společnosti IBM zodpovídal za poradenství pro finanční sektor v ČR a na Slovensku.

Ján Čarný vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, absolvoval postgraduální studium na University of Wisconsin v USA a na prestižních mezinárodních školách INSEAD ve Francii a IMD ve Švýcarsku.

V pozici generálního ředitele pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko nahradí Jána Čarného od počátku září Rudolf Kypta. Ten před příchodem do Coface působil například jako generální ředitel společnosti UBB Interlease EAD, patřící do skupiny KBC nebo jako finanční ředitel ČSOB Leasing, který patří do stejné skupiny. Ještě před tím působil například v NN Pojišťovně.

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Ján Čárný se rozhodl odejít z vedení Coface (133,23 kB)
Nahoru
  • Czech
  • English