Novinky & Publikace
28.02.2024
Firemní novinky

Společnost Coface v roce 2023 dosáhla obratu 1,87 miliardy EUR

Společnost Coface v roce 2023 dosáhla obratu 1,87 miliardy EUR
Společnost Coface dosáhla v roce 2023 dalšího dobrého výsledku. Obrat se za celý rok zvýšil na 1,87 miliardy EUR (+6,0 %) při konstantním měnovém kurzu. Tohoto úspěchu společnost dosáhla díky vynikajícímu prvnímu pololetí, retenci klientů, která zůstala na rekordní úrovni, a nárůstu příjmů ze služeb. Příjmy z kreditních informací vzrostly v posledním čtvrtletí o 23,4 %, přičemž celoroční růst činil 17,3 %.

Roční čistý příjem podle mezinárodního účetního standardu IFRS 17 dosáhl hodnoty 240 milionů EUR. Toho bylo dosaženo zejména díky vynikající upisovací marži, a to i přes negativní dopad poklesu některých zahraničních měn (Argentina, Turecko) a poklesu cen nemovitostí, který ovlivnil čistý příjem společnosti.

Společnosti Coface se loni dobře dařilo i na českém trhu, kde jsme také vlivem náročné ekonomické situace zaznamenali výrazný růst zájmu firem o pojištění svých pohledávek a prověřování kreditních informací obchodních partnerů,“ říká Rudolf Kypta, generální ředitel společnosti Coface pro Českou republiku a Slovensko.

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Společnost Coface v roce 2023 dosáhla obratu 1,87 miliardy EUR (185,90 kB)
Nahoru
  • Czech
  • English