O Coface

Naše poslání

Komplexní služby pro efektivní řízení pohledávek na jediném místě

Coface
Naším posláním je být nápomocni firmám v jejich rozhodování o finančních rizicích spolupráce s obchodními partnery a asistovat jim se zabezpečením inkasa pohledávek. Jsme partnerem, který profesionálně hodnotí finanční rizika obchodní spolupráce a přispívá tak k rozvoji a ochraně obchodních vztahů našich klientů. 
 
Coface v České republice má zastoupení ve všech hlavních produktových liniích francouzské skupiny Coface (Compagnie Francaise d´Assurance pour Commerce Extérieur). Toto zastoupení je organizačně zastřešeno dvěma samostatnými společnostmi a organizační složkou. 
 
 
 
Pojištění pohledávek
poskytuje Coface v České republice od roku 2007. V pojišťování pohledávek patří Coface trvale mezi tři největší světové hráče a je proslulý svoji snahou o neustálé zdokonalování kvality a rozsahu služeb. Proto se věnuje zejména rozvoji rozsáhlé databáze rizik o více než 80 miliónech subjektů. Díky svému online systému Cofanet získává klient Coface 24 hodinový přístup k této databázi a může tak vyhodnocovat riziko svých odběratelů a aktualizovat své úvěrové limity pro pojištění pohledávek. Coface má tuto linii jako primární a historicky nejrozvinutější, neboť se jí věnuje od svého začátku v roce 1946. 
 
 
Informace a inkaso
je historicky nejdéle poskytovanou službou Coface v České republice, a to od roku 1991. Právě v roce 1991 byla vytvořena společnost Intercredit poskytující informace o podnikatelských subjektech a služby inkasa pohledávek. Dnes působí pod názvem Coface Czech Services spol. s r.o. V současné době poskytuje široké portfolio služeb, které pokrývá celý řetězec činností od identifikace společností přes vyhodnocení úvěrové situace obchodních partnerů až po inkaso a správu pohledávek. Zákazníky společnosti jsou finanční instituce, podniky z oblasti průmyslu i služeb, poskytovatelé dat a organizace, které se podílí na řízení obchodních rizik na celém světě. 
 
 
Znalost místního prostředí
Služby Coface se opírají o databázi ICON, která poskytuje on-line informace o 12 milionech podniků ze střední a východní Evropy, a je tak největší databázi svého druhu v tomto regionu. Databáze pojišťování pohledávek ATLAS obsahuje informace o finanční síle, bonitě a o platební morálce u cca 80 miliónů podnikatelských subjektů po celém světě.
Tyto rozsáhlé databáze jsou sestavovány a pravidelně aktualizovány našimi specialisty. Výsledkem jsou unikátní informace sloužící k identifikaci a hodnocení rizik spojených s obchodováním. Díky spolupráci se sítí sesterských společností v celkem 66 zemích dokážeme nabídnout plný rozsah servisních služeb pro správu pohledávek. 
 
 
Globální know-how
Coface pomáhá od roku 1946 firmám řídit a chránit jejich pohledávky prostřednictvím tří skupin produktů:
  • pojištění pohledávek
  • obchodní informace o firmách
  • vymáhání pohledávek
Nahoru
  • Czech
  • English