Služby klientům

Pojištění pohledávek

Ať už podnikáte výlučně v České republice nebo v zahraničí, víte, jak důležitá je ochrana proti riziku nezaplacení odběratelských faktur, které může výrazně zbrzdit vaši podnikatelskou činnost a vaši společnost vážně ohrozit.
 
Známe řešení vašich potřeb
Pojištění pohledávek je nezbytné, chcete-li vaší společnosti zajistit dlouhodobou prosperitu. Coface vám díky své databázi, zahrnující informace o více než 65 milionech firem z celého světa, nabízí jedinečnou znalost vašich zákazníků, která vám umožní přijímání objektivních a správných rozhodnutí u všech vašich obchodních operací s téměř 200 zeměmi. V případě neplacení je pojištění doplněné sítí našich inkasních expertů ve 100 zemích světa. 
Pojištění pohledávek
PŘÍKLAD Z PRAXE
Coface pojišťuje obchodní pohledávky české středně velké firmě zabývající se výrobou aromatických přísad. Tato společnost, která vlastní originální know-how a má vynikající pověst, má blízko k získání svého prvního významného kontraktu s velkoobjemovým maloobchodním prodejcem vonných produktů pro domácnost.
 
Na základě provedené hloubkové analýzy situace tohoto maloobchodníka Coface společnost varuje před rizikem jeho neplacení. Generální ředitel společnosti, podporovaný ředitelem závodu a vedoucím prodeje pro velké zákazníky, je přesto odhodlán k uzavření této zakázky, která by sama o sobě zvýšila roční tržby společnosti o 5%, přistoupit.
 
Po další úvaze se finanční ředitel rozhoduje vyžádat si schůzku s analytikem společnosti Coface, který ho přesvědčuje o bezprostřední hrozbě vážných potíží s tímto potenciálním zákazníkem. Nakonec si společnost nechává tento kontrakt ujít a přenechává ho konkurenční firmě. Této konkurenční firmě maloobchodník vůbec nezaplatí a jen pár týdnů po schůzce s Coface vyhlašuje úpadek.

Naši nabídku přizpůsobíme Vašim potřebám

O pojištění pohledávek

Coface TradeLiner

Coface TopLiner

Coface Global Solutions

  • Czech
  • English