Novinky & Publikace

Novinky & Publikace

Novinky

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021

Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.

Číst více

Paradox platební neschopnosti podniků v Evropě: Zázrak a fikce

16.03.2021

Skutečný dopad krize Covid-19 zůstane nejasný, dokud podniky nezveřejní své finanční zprávy. Proto jsme simulovali finanční zdraví podniků výpočtem odvětvové míry solventnosti (hrubý provozní zisk / čistý dluh), přičemž jsme zohlednili jak negativní výnosový šok, tak pozitivní účinek vládní pomoci.

Číst více

COFACE Barometr: Nerovnoměrné zotavení ekonomiky

09.02.2021

Společnost Coface, lídr v oblasti pojištění úvěrů a obchodních rizik, varuje před nerovnoměrným oživením napříč zeměmi, odvětvími a příjmovými skupinami. Vyplývá to z pravidelné kvartální analýzy „COFACE Barometr“ publikované za poslední čtvrtletí 2020.

Číst více

Zúčastněte se naší Coface Country Risk konference 8. – 10. února

21.01.2021

Letos se naše každoroční Country Risk konference uskuteční online: 3 virtuální kulaté stoly po dobu 3 dnů.

Číst více

COFACE Barometr: Rizika vývoje světových ekonomik vzrostla; pohoršila si také Česká republika

18.06.2020

Podle pravidelné analýzy „COFACE Barometr“ publikované za druhé čtvrtletí 2020 došlo v globální ekonomice ke zvýšení počtu firem v platební neschopnosti o jednu třetinu. Negativní dopad opatření spojených s pandemií koronaviru na ekonomiku se promítá i do růstu obchodního rizika. Při hodnocení sektorového rizika došlo podle analýzy Coface Barometr ke zhoršení u 40 % z 13 sledovaných sektorů ve 28 zemích (což představuje 88 % světového HDP). Pohoršila si i Česká republika, která v Coface Barometru za druhé čtvrtletí 2020 získala hodnocení A4 místo původního A3.

Číst více
Všechny zprávy
  • Czech
  • English