Novinky & Publikace
18.05.2012
Firemní novinky

Laurent Mignon jmenován předsedou představenstva společnosti Coface

Laurent Mignon jmenován předsedou představenstva společnosti Coface
Představenstvo společnosti Coface dne 15.května 2012  jmenovalo Laurenta Mignona předsedou  představenstva společnosti. Laurent Mignon je generálním ředitelem (CEO) společnosti Natixis, která je akcionářem společnosti Coface. Funkci předsedy představenstva Coface přebírá po Françoisi Davidovi, jehož mandát skončil.

 

"Rád bych ocenil vynikající práci, kterou vykonal François David, který pracoval jako předseda představenstva společnosti Coface více než 18 let. Během této doby společnost Coface expandovala do 66 zemí a stala se světovou špičkou ve službách řízení rizik pohledávek společností a podporovala jejich mezinárodní rozvoj", uvedl Laurent Mignon.

 

Tato změna na postu předsedy představenstva se koná za pokračování strategických změn a představenstvo plně podporuje znovu zaměření společnosti Coface na její hlavní obchodní činnost - pojištění pohledávek. Tato změna zaměření, kterou realizoval Jean-Marc Pillu, generální ředitel (CEO) společnosti Coface, od prosince 2010, v kombinaci se zdokonaleným řízením rizik tak, aby lépe provázela klienty, již prokázala svoji opodstatněnost zrychlením ziskového růstu společnosti Coface v roce 2011.

 

 

Laurent Mignon

Laurent Mignon je generální ředitel (CEO) společnosti Natixis od roku 2009.

Laurent Mignon strávil 10 let u společnosti AGF, a to od roku 1997 do roku 2007, a působil zde postupně jako finanční ředitel (SFO), člen výkonného výboru, zástupce generálního ředitele (CEO) pro sektor životního pojištění a finančních služeb, generální ředitel (CEO) skupiny AGF Group, předseda výkonného výboru a člen výkonného výboru společnosti Allianz.

Byl Managing Partner společnosti Oddo & Cie společně s Philippe Oddo v době od září 2007 do května 2009.

Laurent Mignon je členem představenstva a strategického výboru společnosti Sequana, členem představenstva a kontrolního a účetního výboru (Audit and Accounts Committee) společnosti Arkema, ředitelem společnosti Lazard Ltd, členem představenstva společnosti Coface a cenzor dozorčí rady BPCE.

Laurent Mignon, 48 let, vystudoval HEC (1986) a program pro vedoucí pracovníky na univerzitě Stanford (Stanford Executive Program).

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Laurent Mignon jmenován předsedou představenstva společnosti Cofac... (202,35 kB)
Nahoru
  • Czech
  • English