Novinky & Publikace
15.02.2013
Firemní novinky

Společnost Coface sloučila 21 evropských poboček úvěrových pojišťoven do jediné společnosti

Společnost Coface sloučila 21 evropských poboček úvěrových pojišťoven do jediné společnosti
Coface nabídne jednodušší a efektivnější strukturu aktivit v oblasti úvěrového pojištění v rámci Evropy.

 

Skupina Coface provedla fúzi se svými dceřinými pojišťovnami v Německu, Rakousku a Itálii i s jejich vlastními pobočkami a nyní působí na trhu s úvěrovým pojištěním na území celé Evropské unie jako jediná společnost pod názvem Compagnie française d’assurance pour le commerce extérieur – Francouzská pojišťovna zahraničního obchodu, která zahrnuje 21 poboček a řídí se francouzským právem.

 

Díky takto rozsáhlému seskupení subjektů provedenému v rekordně krátké době podléhají nyní veškeré evropské aktivity společnosti Coface v oblasti úvěrového pojištění pouze jedinému regulačnímu orgánu, kterým je francouzský Kontrolní úřad (Autorité de Contrôle Prudentiel).

 

Tato efektivnější a jednodušší struktura již předjímá nový regulační rámec, který přinese směrnice Solvency II, kdy dojde ke zjednodušení komunikace společnosti Coface s regulačním orgánem a k optimalizaci řízení jejích vlastních potřeb a fondů.

 

Lokální pobočky si nadále ponechávají plnou odpovědnost za svou obchodní činnost a za rozvíjení přímých vztahů s klienty. Navíc budou moci operativněji využívat velikosti a výhod, které skupina nabízí, aby dokázali ještě lépe uspokojit zákazníky a efektivněji řídit jejich obchodní rizika.

 

V České republice poskytuje Coface pojištění pohledávek od roku 2007. Patří tradičně k předním poskytovatelům úvěrového pojištění především v hutnictví, chemii, stavebnictví, výrobě farmaceutik, dopravě a strojírenství.

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Společnost Coface sloučila 21 evropských poboček úvěrových poji... (290,73 kB)
Nahoru
  • Czech
  • English