Novinky & Publikace
13.11.2012
Novinky o produktech

Coface Global Solutions: nové služby pro nadnárodní korporace v 66 zemích

Coface Global Solutions: nové služby pro nadnárodní korporace v 66 zemích
Vytvořením organizace Coface Global Solutions (CGS) společnost Coface jako jeden z nejvýznamnějších světových poskytovatelů úvěrového pojištění vychází vstříc nadnárodním korporacím, aby dokázala lépe reagovat na jejich specifické potřeby. Vzhledem k tomu, že Coface působí již v 66 zemích, umožňuje CGS nadnárodním skupinám získat globální náhled na finanční rizika obchodní spolupráce, ale nabízí i lokální řízení těchto rizik s využitím svých jedinečných nástrojů pro sledování a analýzu trhu.

 

Country Manager Coface Czech Martin Růžička komentuje založení nové organizace slovy: „Více než 18 000 společností z celého světa s obratem vyšším než 500 milionů EUR  potřebuje nejen smlouvy o úvěrovém pojištění, ale také služby s tím spojené, a to přímo v zemích, kde působí. Coface Global Solutions jim nabízí služby a nástroje, jaké na trhu nemají obdobu a jsou tak pro ně jedinečnou přidanou hodnotou. CGS má své zastoupení i v České republice a díky celosvětové síti odborníků, může svým klientům nabídnout jistotu lokální znalosti analýzy rizik v mezinárodním obchodním rozvoji a tím současně zlepšovat jejich provozní výsledky.“

 

CGS: jedinečná struktura určená pro nadnárodní korporace, která nabízí řešení přímo na míru v oblasti správy a zabezpečení jejich pohledávek

 

CGS nabízí sledování situace v místě v reálném čase a současně zlepšuje globální dohled nad pohledávkami. Tato integrovaná a centralizovaná organizace má na starost koordinaci práce operativních expertů společnosti Coface po celém světě tak, aby mohla nadnárodním korporacím pomoci:

 • zlepšit výsledky v oblasti řízení závazků;
 • optimalizovat peněžní toky a řízení jejich výsledků;
 • posílit zabezpečení obchodních rizik;
 • usnadnit tvorbu a zavádění strategií řízení pohledávek;
 • podpořit jejich rozvoj v mezinárodním měřítku.

 

 

CGS: přidaná hodnota celosvětového hodnocení Coface

 

Každý klient má v Coface Global Solutions k dispozici svého programového vedoucího („Program Leader“), který úzce spolupracuje s lokálními týmy expertů ustavenými speciálně pro nadnárodní korporace.

 

Korporace tak mají bezprostřední přístup do mezinárodní sítě společnosti Coface působící již v 66 zemích a nabízející přímo nebo prostřednictvím svých partnerů služby úvěrového pojištění v 97 zemích. Kromě toho jim Coface dává k dispozici celosvětovou databázi s informacemi o 68 milionech dlužníků, 350 arbitrů specializovaných podle odvětví činnosti, a v neposlední řadě své vlastní poznatky v oblasti rizikovosti jednotlivých zemí a odvětví.

 

Nejmodernější počítačová platforma na trhu pro on-line analýzu rizik spojených s pohledávkami

 

Nadnárodní společnosti mají přístup k aplikaci Dashboard, která představuje nový, rychlý a uživatelsky přátelský nástroj pro centrální sledování veškerých údajů o pohledávkách :

 • on-line přístup k historii stávajících záznamů a k analýze dlouhodobých tendencí;
 • přístup ke všem zdrojovým informacím za účelem vypracování analýz na míru;
 • tvorba geografických srovnání a srovnání jednotlivých odvětví;
 • stanovení klíčových indikátorů pro posílení kontroly cílů spojených s odběratelským úvěrem;
 • výpočet míry přijatelnosti rizik a indikátorů za posledních 24 měsíců;
 • statistická analýza důvodů odmítnutí záruk;
 • vyhledání souhrnných zpráv s popisem klientských rizik;
 • jedinečná ergonomie umožňující přímo na míru přeskupení pojistných smluv tvořících program úvěrového pojištění podle vnitřního uspořádání společnosti klienta;
 • možnost on-line stahovat údaje a analýzy ve formátu pdf, v excelu nebo jako datové soubory;
 • srovnání na základě aktuálního nebo konstantního měnového kurzu.

 

Některé nástroje sdílejí všechny týmy odborníků CGS, aby byla zajištěna  lepší koordinace sledování obchodního prostředí a závazků (intranetové nástroje, cloud). Tato integrace lokálních týmů a nástrojů má za cíl nabídnout klientům CGS strukturovanější nabídku. Prostřednictvím aplikace Dashboard mohou zákazníci například sdílet informace o srovnání úrovně rizikovosti jednotlivých skupin odběratelů, uložené v databázích skupiny Coface.

 

 

Co na to Group SEB

Group SEB, světová jednička v oblasti malých domácích spotřebičů, patří mezi nadnárodní korporace, které už nyní využívají služeb Coface Global Solutions.

 

"Aplikace Dashboard od Global Solutions představuje veliký krok kupředu v oblasti analýzy a řízení našeho odběratelského úvěrového rizika : přináší celosvětové srovnání podle klientů, podle úrovně skóre nebo hodnocení zemí. Tento software navíc dokáže sestavit přehledný seznam arbitráží společnosti Coface a je skvělým doplňkem aplikace Cofanet, s níž je spojen v rámci stejného portálu", komentuje ředitel úvěrového managementu skupiny SEB Philippe Martelo.

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Coface Global Solutions: nové služby pro nadnárodní korporace v 66... (280,42 kB)
Nahoru
 • Czech
 • English