Novinky & Publikace
04.10.2017
Rizika zemí a ekonomické studie

Štiky českého byznysu 2017 znají své vítěze

Štiky českého byznysu 2017 znají své vítěze

V úterý 3. října 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení výherců již 14. ročníku ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu. Celorepublikovým vítězem se stala společnost Ingredi Europa s.r.o., která se umístila také na prvním místě pražského žebříčku. Českou Štikou se stala společnost LASKI s.r.o., která opanovala i hodnocení Olomouckého kraje. Odborným garantem soutěže byla Hospodářská komora ČR.

Slavnostní vyhlášení letošního žebříčku a předávání ocenění se odehrálo v Lobkowiczkém paláci na Pražském Hradě za účasti významných hostů. Mezi nimi byl například Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, či rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Generálním partnerem Štik se stala Komerční banka, hlavními partnery slavnostního večera byli společnosti PwC, Emun Partners, Enterprise Investors, TESLA Mladá Vožice, ALO Diamonds, Physter Technology, OK Tours a ArtHouse Hejtmánek.

Společnost Emun Partners a.s. je již tradičně partnerem soutěže. S radostí podporujeme úspěšné a kvalitní české firmy, kterým také pomáháme v oblasti služeb Family office, individuálního asset managementu i v otázkách nástupnictví nebo filantropického poradenství. Letošním vítězům přejeme, aby pluli rybníkem českého byznysu dravě a jejich úspěch i nadále narůstal,“ říká Petr Laštovka, partner ve společnosti Emun Partners.

Kladně žebříček hodnotí i Zenon Folwarczny, ředitel daňových a právních služeb PwC Česká republika: „Česká štika je jediným subjektivně voleným oceněním z řad finalistů, protože odhodlanost a píle českých podnikatelů se vždy neodráží jen v číslech, která za jejich firmy hovoří.

Odborným garantem soutěže Štiky českého byznysu byla Hospodářská komora ČR, jejíž prezident Vladimír Dlouhý byl při slavnostním galavečeru jedním z předávajících. „Je mi vždy velkým potěšením ocenit skvělé a schopné firmy a podnikatele, které považuji za pevné pilíře naší ekonomiky. Za mnoho firem tu navíc hovoří nejen hospodářské výsledky, ale také konkrétní zajímavé podnikatelské příběhy,“ řekl k předávání Dlouhý.

Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface v roce 2005 s cílem ocenit české rostoucí podniky. Posuzuje vybraná objektivní ekonomická kritéria. Základem pro výpočet výkonnosti jednotlivých firem je součet pěti dílčích hledisek, mezi nimiž jsou kromě ukazatelů ziskovosti také indikátory likvidity, obratu a zadluženosti.

Štiky českého byznysu navíc představují hodnocení, které není založeno na pouhém porovnání statických ukazatelů, ale také na dlouhodobých aspektech, jakými jsou platební schopnost a morálka.  To je důvodem, proč je žebříček Štiky českého byznysu považován za nejucelenější a nejobjektivnější hodnocení českých firem.

Česká ekonomika stabilně roste, v letošním roce očekáváme růst HDP o více jak tři procenta. I výsledky firem zastoupených v žebříčku Štiky českého byznysu potvrzují, že většina tuzemských podniků prožívá v posledních letech úspěšné období. Ekonomiku – od výrobních oborů po služby – žene dopředu především domácí poptávka, ale i zvyšující se export,“ říká Ján Čarný, generální ředitel COFACE Česká republika. „Řada českých firem vstupuje na nové trhy a stále více potřebuje kvalitní informace o obchodních partnerech v zahraničí. COFACE je jedním z vedoucích světových poskytovatelů řešení v oblasti pojištění firemních pohledávek. Díky výjimečné kompletnosti naší nabídky, zahrnující kreditní informace jako prevenci rizika nesplacení pohledávek, pojištění jako ochranu pohledávek a případné inkaso firemních pohledávek, pomáháme firmám rozvíjet jejich výrobní a obchodní aktivity bez obav. Globální působnosti COFACE a naše nejrozsáhlejší databáze kreditních informací ze 160 monitorovaných zemí umožňuje českým firmám pronikat na zahraniční trhy s jistotou zaplacení pohledávek,“ dodává.

 

KRAJSKÉ VÝSLEDKY

 

Tabulka vítězů

 

Štiky 2017

 

 

Video ze slavnostního večera Štiky českého byznysu 2017

 

 

Partnery 14. ročníku jsou:
Hlavní partneři:

PricewaterhouseCoopers Česká republika
Emun Partners
Enterprise Investors
TESLA
ALO Diamonds
Physter Technology
OK Tours
Art House Hejtmánek

 

 

Partneři:

Česká Pojišťovna
Asociace rodinných firem
Alukov
Korus EU
PRIM – Elton Hodinářská
Městská část Praha 5
Krajíček Partners
Organizátorem večera je společnost C.O.T. media.

Stáhnout tuto tiskovou zprávu : Štiky českého byznysu 2017 znají své vítěze (305,89 kB)
Nahoru
  • Czech
  • English